Zajęcia grupowe – boks dla kobiet

Oferujemy grupowe treningi z boksu w formie rekreacyjnej, ponieważ są świetną alternatywą dla często monotonnego i nudnego treningu na siłowni. Zajęcia prowadzone są w studiach i klubach fitness, a w okresie wiosenno-letnim na świeżym powietrzu (outdoorowo).

Boks gwarantuje pozytywne zmęczenie i świetną zabawę.

Jeśli chcesz w krótkim czasie wysmuklić sylwetkę, poprawić kondycję i rozładować stres – boks i sztuki walki mogą być przeznaczone właśnie dla Ciebie.

Warto porzucić stareotypowe myślenie, że boks jest przeznaczony jedynie dla atletycznie zbudowanych mężczyzn. Do popularyzacji boksu wśród kobiet w znacznym stopniu przyczyniły się światowej klasy modelki, którym trening boksu pomaga w utrzymaniu smukłej i wysportowanej sylwetki.

Aby rozpocząć swoją przygodę z boksem, nie potrzebujesz specjalistycznego i kosztownego sprzętu, wystarczy strój sportowy, a w przyszłości owijki i rękawice bokserskie.

Trening zaczynamy od solidnej rozgrzewki w formie ćwiczeń, zabawy i mobilizacji. Na początku poznajemy, a następnie doskonalimy podstawowe techniki bokserskie. Uczymy się atakować i bronić. Trenujemy na przyrządach, indywidualnie oraz w grupach/parach. Uderzamy w tarcze, worki i gruszki bokserskie oraz poprawiamy koordynację ruchową m.in. skacząc na skakance. W końcowej części treningu należy spodziewać się obwodu ćwiczebnego, który poprawi wytrzymałość siłową. Wykorzystujemy w nim piłki lekarskie, ciężarki, materace, trening z obciążeniem własnego ciała etc. oraz streaching/rolowanie poprawiające ruchomość w stawach.

Boks jest ogólnorozwojowy i kształtuje wszystkie cechy motoryczne. Można uprawiać  go w formie rekreacyjnej, bez konieczności prowadzenia sparingów i walki sportowej. Podczas tego rodzaju aktywności, nie należy obawiać się o swoje bezpieczeństwo, utratę zdrowia i urody.

Regularny trening boksu:

  • pozwala szybko stracić na wadze
  • jest killerem dla kalorii w 45min – spalasz od 500 do 700 kcal
  • znakomicie wysmukla sylwetkę
  • poprawia szybkość, wytrzymałość i kondycję
  • uczy woli walki / wytrwałości
  • zwiększa pewność siebie
  • rozładowuje stres i napięcie
  • dodaje energii i poprawia samopoczucie

CO POTRZEBUJESZ NA PIERWSZE ZAJĘCIA?

Woda, ręcznik, strój sportowy, dobry humor :).

Opcjonalnie: owijki i rękawice bokserskie.